Carlson NR3 additional

Carlson Layout to program pomiarowy kompatybilny z systemem Android przeznaczony dla geodetów i specjalistów z branży budowlanej. Intuicyjna obsługa i bardzo czytelny interfejs pozwala na szybką naukę zaawansowanych funkcji i łatwą pracę w terenie od pierwszych dni korzystania z programu.

Największa na rynku biblioteka sterowników umożliwia obsługę instrumentów różnych marek - zarówno odbiorników GNSS RTK, jak i tachimetrów manulanych i robotycznych. W zależności od możliwości danego odbiornika GNSS, program pozwala na odbiór poprawek z wykorzystaniem modemu GSM wbudowanego w antenę, kontroler/tablet lub radio UHF. Oprócz pomiaru i tyczenia punktów użytkownik ma możliwość tyczenia linii, powierzchni oraz zdefiniowanej wysokości. Wszystkie operacje mogą być wykonywane na podkładzie rastrowym Google (mapa drogowa, satelita, hybryda), WMS lub WMTS. Co więcej, Carlson Layout pozwala na pracę z aktywnymi plikami w formacie AutoCAD DXF i DWG oraz z plikami powierzchni TIN i GRID, a dzięki opcjom snapowania użytkownicy mogę wybierać elementy do tycznia bezpośrednio z plików CAD. Rysunek CAD można wyświetlać na białym lub czarnym tle. Przesyłanie plików pomiarowych, jak chociażby wyeksportowanych współrzędnych, ułatwia pełna integracja z dyskiem Google.

Carlson Layout wspiera wykorzystanie sensora IMU dostępnego w odbiorniku Carlson BRx7 - od kalibracji sensora po pomiar w wychyleniu tyczki wraz z pełną informacją o statusie sensora IMU w czasie rzeczywistym. Aby zwiększyć komfort pracy program informuje nas o zmianach statusu odbiornika GNSS poprzez komendy głosowe, a wyłączajac oprogramowanie użytkownik ma możliwość jednocześnie wyłączyć odbiornik z poziomu tabletu. 

Program jest dostępny w polskiej wersji językowej wraz ze zdefiniowanym układem współrzędnych PUWG 2000 oraz modelami geoidy dla układów PL-KRON86-NH oraz PL-EVRF2007-NH. Poznaj bliżej Carlson Layout oglądając poniższe video oraz zrzuty ekranów przedstawiające ekran pomiarowy w j. polskim.

Obejrzyj film poniżej i poznaj najważniejsze funkcje programu:

 

 

 

Pobierz broszurę programu i dowiedz się więcej.