Carlson NR3 additional

Carlson Photo Capture służy do przetwarzania danych z nalotów fotogrametrycznych. Program jest dostępny w dwóch wersjach, jako aplikacja internetowa oparta na chmurze lub samodzielne oprogramowanie desktopowe w postaci licencji wieczystej. Użytkownik może więc wybrać opcję, która odpowiada jego potrzebom biznesowym. Funkcjonalność obu wersji jest praktycznie identyczna, różni się jedynie sposób zakupu. W pierwszym przypadku użytkownik wykupuje roczną subskrypcję oraz doładowuje swoje konto potrzebną ilością danych liczonych w GB. Proces przetwarzania danych odbywa się z wykorzystaniem zewnętrznego serwera. Program desktopowy jest dostępny w postaci licencji wieczystej z opcjonalnym rocznym pakietem wsparcia zapewniającym aktualizacje. Minimalne wymagania sprzętowe to m.in. 16 GB RAM oraz odpowiednio pojemny dysk SSD.

Fotogrametria jest bardzo często wykorzystywana przez firmy geodezyjne. Tysiące ludzi korzysta codziennie z dronów, aby zwiększyć wydajność i obniżyć koszty. Dzięki Carlson Photo Capture możesz wykorzystać swoje dane z nalotów, aby:

• generować interaktywne mapy 3D

• otrzymywać bardzo dokładne mapy 3D z dowolnej kamery CPC demo

• udostępniać mapy klientom – w dowolnym miejscu i czasie!

• zaoszczędzić czas spędzony w terenie

Oprócz obróbki zdjęć z drona PhotoCapture umożliwa wykonywanie wirtualnych pomiarów. Dostępny w standardzie pakiet Survey Canvas służy do rysowania punktów, polilinii, linii nieciągłości na wybranych warstwach, które można w bardzo łatwy sposób przenieść do programów biurowych CAD Carlson lub wyeksportować do uniwersalnych formatów wymiany danych. Oprócz tradycyjnych obiektów CAD użytkownik może generować kontury, powierzchnie TIN, wyznaczać pole powierzchni i wyliczać objętości.

 

 

 CPC 1

NATYCHMIASTOWE PRZETWARZANIE

Wyświetlaj i edytuj mapy 3D chwilę po załadowaniu

CPC 2 

KONTURY

Wysokości topograficzne dostępne za jednym kliknięciem

 

CPC 3

GENERUJ ORTOFOTOMAPY

Uchwyć pełny obraz 3D terenu z dowolnego kąta kamery

 

CPC 4

EKSPORTUJ I UDOSTĘPNIAJ

Dziel się wynikami za pomocą aplikacji internetowej 

 

 CPC 5

ORTOFOTOMAPY

Twórz dokładne mapy 3D z kilku nalotów

 

CPC 7 

CHUMRY PUNKTÓW I MODELE TERENU

Zamieniaj piksele w dokładne modele 3D

 

 CPC 8

UKŁAD WSPÓŁRZĘDNYCH

Uzyskaj dokładne dane oparte na transformacji

 

CPC 9 

PUNKTY KONTROLNE

Wykorzystaj punkty kontrolne, aby zwiększyć dokładność

 

Broszura programu PhotoCapture dostępna poniżej.

020 Carlson SurvCE