FiX1 2Fixed Installation Scanner (FiX1) marki Carlson umożliwia wyliczanie objętości w prosty i zautomatyzowany sposób. Dzięki specjalnej konstrukcji i zdalnej łączności (sieć komórkowa lub Wi-Fi) może być zainstalowany na stałe i na różne sposoby w niedostępnych miejscach, a następnie zaprogramowany do skanowania, przetwarzania i dostarczania wyników bez interwencji użytkownika. Proces skanowania może zostać uruchomiony ręcznie lub automatycznie według harmonogramu zdefiniowanego przez użytkownika.

Kilka skanerów FiX1 może zostać skonfigurowanych w jeden system, w którym użytkownik steruje wszystkimi instrumentami za pośrednictwem wybranego urządzenia spełniającego rolę HUB.

Rezultatem każdego procesu skanowania jest dostarczenie danych objętościowych. FiX1 nie ogranicza się jednak tylko i wyłącznie do tej roli. Przechowuje wszystkie chmury punktów i umożliwia ich pobranie na wiele różnych sposobów. Dzięki temu FiX1 może spełniać rolę tradycyjnego skanera laserowego.

 

FiX1 CarlsonSoftware1

 

Główne zalety skanera Carlson FiX1 to:

- automatyczne dostarczanie danych objętościowych.FiX1 3

- dostarczanie szczegółowych skanów lub informacji o objętościach złóż/zapasów z odległych geograficznie miejsc bez dodatkowych narzędzi pomiarowych i personelu.

- po instalacji skanera operator nie musi mieć wiedzy na temat pomiarów lub przetwarzania chmur punktów.

- zwiększone bezpieczeństwo dzięki braku zapotrzebowania na uczestnictwo człowieka w procesie pomiarowym w niebezpiecznych miejscach, np. kamieniołomach lub kopalniach odkrywkowych.

- możliwość monitorowania trendów przechowywania i wykorzystywania materiałów.

- wiele skanerów może być połączonych w sieć co pozwala na monitorowanie większych obszarów lub kilku odrębnych i fizycznie niepowiązanych ze sobą miejsc.

- rozdzielczość skanów można dostosować do wymagań czasowych. Szybki skan w niskiej rozdzielczości zajmuje 5 minut, a wolniejsze skanowanie w wysokiej rozdzielczości trwa 25 minut.

- uniwersalny adapter montażowy umożliwiający łatwą instalację. 2

- możliwość instalacji skanera w pozycji wiszącej w dół.

- porty szeregowe i USB umożliwiają komunikację z zewnętrznymi sensorami na potrzeby bardziej zaawansowanych konfiguracji.

- wytrzymała konstrukcja przygotowana do pracy w ekstremalnych warunkach:

- norma odporności IP67

- temperatura pracy od -40°C do +50°C

 

Nagranie darmowego webinaru wprowadzającego w tematykę skanera Carlson FiX1 jest dostępne poniżej.

 

 

Broszura ze szczegółową specyfikacją skanera Carlson FiX1:

FiX1 Page

 

Katalogi systemów skanowania laserowego i oprogramowania dla górnictwa i geologii dostępne są poniżej.

 LMD    Mining

Systemy skanowania laserowego

 

Oprogramowanie dla górnictwa i geologii