Carlson xML2 to kompaktowy, wieloczęstotliwościowy odbiornik GNSS RTK, który potrafi zamienić dowolne urządzenie z systemem Android lub Windows w narzędzie do pozycjonowania z dokładnością GIS-ową. Odbiornik z powodzeniem można połączyć z oprogramowaniem pomiarowym na system Android, Carlson Layout, a także z programami innych firm.

W połączeniu z oprogramowaniem Carlson Mapper tworzy natomiast kompletny system fotogrametrii ręcznej zapewniający użytkownikom wyniki 3D z urządzenia z systemem Android. Idealny do terenów zurbanizowanych oraz tam, gdzie wykorzystanie dronów jest zabronione. Łatwy w użyciu i jednocześnie niezwykle wydajny, jest idealnym narzędziem do fotogrametrii studzienek, chodników, krawężników elementów krajobrazu, a także wykopów podziemnych instalacji elektrycznych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Zdjęcia są przesyłane do programu Carlson PhotoCapture, w którym następuje ich przetwarzanie i analiza, a następnie generowanie produktów końcowych w postaci ortofotomapy (GeoTIFF, jpg, png), chmury punktów 3D (las, xyz, ply) i plików CAD (dxf). Co więcej, PhotoCapture oferuje wykorzystanie naziemnych fotopunktów, obsługę globalnych/lokalnych układów współrzędnych oraz eksport raportów dokładnościowych.

 

Główne cechy odbiornika GNSS Carlson xML2

         Wiele konstelacji - xML2 śledzi i wykorzystuje wiele konstelacji satelitarnych GNSS na różnych częstotliwościach, dzięki czemu osiąga centymetrową dokładność w kilka sekund.
  Kompaktowy - wymiary 115 x 62 x 24 mm i waga poniżej 300 gram sprawiają, że sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest centymetrowa dokładność.
  Wytrzymały - xML2 został zaprojektowany, aby spełnić normę wodo- i pyłoszczelności na poziomie IP67. Wewnętrzna struktura metalowej obudowy chroni urządzenie przed uderzeniami.
  Prosta obsługa - uruchomienie xML2 to naciśnięcie jednego przycisku. Z wyjątkiem konfiguracji wysyłania poprawek RTK przez Bluetooth, nie wymaga żadnych specjalnych ustawień. Automatycznie dekoduje poprawki i wysyła wiadomość NMEA.
  Wytrzymała bateria - ponad 20h pracy na baterii sprawia, że długość dnia pomiarowego i temperatura pracy przestają mieć znaczenie. Niezależnie od warunków pogodowych, wyjdź w teren i mierz z centymetrową dokładnością.

 

 

Dokumentacja odbiornika Carlson xML2 jest dostępna poniżej: