Wraz z początkiem roku 2022 Carlson wprowadził do oferty poprawki RTK z wykorzystaniem protokołu NTRIP dla popularnych bezzałogowych statków powietrznych takich jak DJI Phantom4 RTK i Matrice 300 RTK, w których rolę stacji bazowej może pełnić nasz flagowy odbiornik GNSS - Carlson BRx7.

 

L L

 

Komunikacja odbywa się za pomocą usługi Carlson Listen-Listen i wymaga jedynie połączenia internetowego w dronie i stacji bazowej. Brak dodatkowego sprzętu czy oprogramowania otwiera nowe możliwości w wykorzystaniu dronów RTK, które są coraz tańsze i łatwiej dostępne na rynku. Taka konfiguracja sprzętowa, w połączeniu z oprogramowaniem Carlson PhotoCapture do przetwarzania zdjęć fotogrametrycznych, zapewnia wyższą dokładność i zwiększoną produktywność poprzez zmniejszenie liczby wymaganych naziemnych punktów kontrolnych.

Carlson Listen-Listen, wprowadzony na rynek w 2016 roku, to unikatowa usługa subskrypcyjna umożliwiająca internetową komunikację pomiędzy dowolnymi odbiornikami GNSS, z których jeden jest stacją bazową, i dostarczanie poprawek RTK na duże odległości. Nowa funkcja NTRIP rozszerza zakres działania usługi Listen-Listen o wsparcie bezzałogowych statków powietrznych RTK, dzięki czemu ich dokładność jest na poziomie odbiornika ruchomego RTK.

„Listen-Listen NTRIP stanowi doskonałe połączenie naszego flagowego odbiornika GNSS Carlson BRx7 z platformami UAV RTK dostępnymi na rynku”, mówi Steve Cummings z zespołu wsparcia z zakresu fotogrametrii. „Nasze oprogramowanie Carlson PhotoCapture jest zoptymalizowane pod kątem wykorzystania danych z nalotów fotogrametrycznych przeprowadzonych tą metodą.”

Carlson Listen-Listen NTRIP jest dostępnych jako subskrypcja. Więcej informacji na temat tej funkcji można znaleźć na stronie survce.com/listen-listen. Więcej informacji na temat programu Carlson Photo Capture można znaleźć na stronie www.carlsonsw.pl/photocapture. Więcej informacji na temat odbiornika Carlson BRx7 można znaleźć na stronie www.carlsonsw.pl/brx7.

Zachęcamy również do kontaktu bezpośredniego, skontaktuj się z nami telefonicznie +48 888 888 038 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..