Carlson NR3 additionalCarlson BRx7 to nowoczesny odbiornik GNSS RTK, który zapewnia wysoką precyzję i wydajność będąc jednocześnie urządzeniem wytrzymałym i kompaktowym.

BRx7 cechuje wiele możliwości komunikacyjnych, dzięki czemu może być wykorzystywany w różnych trybach. Odbiornik, wyposażony w modem GSM LTE, znakomicie sprawdza się w pracy z sieciami stacji referencyjnych VRS RTN osiągając dokładności na poziomie 8mm + 1ppm poziomo i 15mm + 2ppm pionowo, a wbudowany dwuzakresowy radiomodem UHF umożliwia pomiar w trybie Baza-Rover wszędzie tam, gdzie brakuje zasięgu sieci GSM. BRx7 oferuje także pracę z Carlson Listen-Listen – unikalną usługą, która eliminuje ograniczenie długości linii bazowych UHF. Użytkownicy BRx7 z Carlson Listen-Listen potrzebują jedynie połączenia internetowego, aby cieszyć się prostym i łatwym w użyciu rozwiązaniem bazowym obsługującym jeden odbiornik bazowy z wieloma odbiornikami ruchomymi. Nowy odbiornik Carlson może być również wykorzystywany do pomiarów statycznych.

Odbiornik Carlson BRx7 został wyposażony w ponad 800-kanałową płytę GNSS. W standardzie obsługuje wszystkie aktualnie dostępne konstelacje – GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, QZSS, IRNSS, a także umożliwia wykorzystanie sygnału Atlas L-Band. Zastosowana nowoczesna technologia IMU jest niezależna od wpływu pola magnetycznego oraz pozwala na kompensację wychylenia tyczki aż do kąta 60o od pionu. Oprócz komunikacji Bluetooth® BRx7 umożliwia połączenie Wi-Fi z dowolnym urządzeniem mobilnym. Poprzez wbudowany interfejs web użytkownik ma dostęp do ustawień odbiornika, podglądu aktualnego statusu urządzenia, BRx7 002aktualizacji oprogramowania oraz zgrywania danych.

Carlson BRx7 jest wyposażony w unikalną technologię SureFix®, która zapewnia wiarygodność rozwiązania RTK oraz zwiększa jego powtarzalność, dokładność i precyzję. Dzięki funkcji aRTK dostępnej w standardzie odbiornik pozwala utrzymać geodezyjną dokładność pomiaru nawet po utracie zasięgu GSM, dzięki dostępowi do satelitarnych korekt ATLAS.

Przy całej swojej funkcjonalności Carlson BRx7 cechują niewielkie wymiary i waga – zaledwie 1.25kg z dwoma bateriami w technologii Hot-Swap. Wytrzymała konstrukcja spełniająca normę odporności IP67 zawiera sloty kart microSIM oraz microSD, dzięki czemu użytkownik może rozszerzyć wbudowaną pamięć 8GB nawet do 32GB.

Tak jak wszystkie urządzenia marki Carlson, tak również model BRx7 jest w pełni kompatybilny z najpopularniejszym na świecie oprogramowaniem pomiarowym Carlson SurvCE i SurvPC dostępnym na tradycyjnych kontrolerach polowych z systemem Windows Mobile i tabletach z Windows 10, a także z oprogramowaniem Carlson Layout na system Android. Wszystkie programy pozwalają na pełną konfigurację odbiornika BRx7 z wykorzystaniem połączenia Bluetooth. W celu zapewnienia lepszej kontroli i wyższej jakości, SurvCE/PC oferuje intuicyjną elektroniczną libellę z automatycznym zapisem punktu w momencie, gdy odbiornik jest spoziomowany.

Dowiedz się więcej o technolgii zastosowanej w odbiorniku BRx7 dzięki poniższym filmom:

 

 

 

Główne cechy odbiornika Carlson BRx7

 

BRx7 overview low PL2

 

Dokumentacja odbiornika Carlson BRx7 jest dostępna poniżej:

BRx7 thumbnail