Carlson Software rozpoczął współpracę z producentem dronów Autel Robotics. Dzięki temu w myśl zasady „od nalotu do CAD” oferta amerykańskiej firmy wzbogaciła się o kompletne rozwiązanie fotogrametryczne.

Autel6kWebThin

Autel Evo II Pro 6k Enterprise

 

– Autel produkuje świetne drony zapewniające dokładności spełniające wymagania geodetów – mówi Derek Roché, Regionalny Menadżer w firmie Carlson Software. – Łącząc je z produktami Carlson możemy zaoferować swoim klientom kompletny system UAV. – dodaje. Dron Autel Evo II Pro 6k Enterprise, bo o tym modelu mowa, jest oferowany w pakiecie z oprogramowaniem Carlson Photo Capture. Program służący do przetwarzania danych fotogrametrycznych jest dostępny w wersji online lub w postaci aplikacji desktopowej. W pierwszym przypadku użytkownik może wykupić niezbędną ilość danych i opracować nalot na zewnętrznym serwerze, w drugim otrzymuje licencję wieczystą. Carlson Photo Capture generuje m.in. chmurę punktów, ortofotomapę i model powierzchni terenu wraz ze szczegółowym raportem dokładnościowym. Pozwala również na wektoryzację obiektów terenu wraz z eksportem do powszechnych formatów wymiany danych.

Do dalszego przetwarzania możemy wykorzystać jeden z wielu dostępnych programów CAD. Przykładem jest Carlson Point Cloud umożliwiający pracę z chmurą punktów 3D lub Carlson Survey z funkcjonalnością typowo geodezyjną.

Operatorzy dronów ceniący sobie pełną niezależność mogą wykorzystać odbiornik GNSS Carlson BRx7 z subskrypcją na usługę Carlson Listen-Listen. Taki zestaw pozwala na dostarczanie do drona poprawek RTK z wykorzystaniem połączenia internetowego i protokołu NTRIP. Carlson BRx7 skonfigurowany w tryb odbiornika ruchomego RTK może także posłużyć do pomiaru fotopunktów.

Dowiedz się więcej o dronie Autel TUTAJ.