Maysville, Kentucky, U.S.A. (8 Lipca, 2021) - zaawansowany program do obróbki danych z nalotów fotogrametrycznych od firmy Carlson Software, PhotoCapture, jest teraz dostępny w postaci samodzielnej aplikacji desktopowej. Dzięki tej samej funkcjonalności co dostępna od jakiegoś czasu wersja oparta na chmurze, użytkownicy mogą wybrać rodzaj oprogramowania który bardziej odpowiada ich potrzebom biznesowym.

 

Zrzut ekranu z modulu Survey Canvas programu PhotoCapture

 

Samodzielna wersja PhotoCapture działa na urządzeniach z systemem Windows i jest dostępna w postaci licencji wieczystej. Pozwala na nieograniczone przetwarzanie zdjęć fotogrametrycznych, co przy braku konieczności przechowywania danych w chmurze, dostępu do internetu i aktywnej obowiązkowej subskrypcji, daje użytkownikom szereg nieodstępnych wcześniej możliwości.

„Jeśli Twoja firma chce przechowywać dane bezpiecznie na dysku lokalnym, nie masz szybkiego i niezawodnego łącza internetowego niezbędnego przy wersji PhotoCapture opartej na chmurze, lub bardziej niż model subskrypcyjny preferujesz zakup własnej licencji, to mamy rozwiązanie dla Ciebie” mówi Steve Cummings, Inżynier Wsparcia w Carlson Software. „Nowe wydanie programu to świetna alternatywa, oparta na platformie fotogrametrycznej sprawdzonej w praktyce.”

Carlson PhotoCapture generuje między innymi ortofotomapę, chmurę punktów i model powierzchni terenu na podstawie zdjęć z drona. W module Survey Canvas (dostępnym w standardzie), użytkownicy mają możliwość wykonywania pomiarów wirtualnych, czyli tworzenia polilinii, punktów czy linii nieciągłości, a także generowania konturów czy powierzchni TIN. Projekty można w łatwy sposób przenieść do oprogramowania biurowego CAD Carlson.

Desktopowa wersja PhotoCapture wymaga sprzętu zapewniającego wystarczającą moc obliczeniową, między innymi dysku twardego SSD i minimum 16 GB pamięci RAM. Użytkownicy PhotoCapture, podobnie jak w przypadku innych programów biurowych Carlson, mają możliwość wykupienia rocznego planu wsparcia, który zawiera dostęp do aktualizacji.

Najprostszym sposobem na przetestowanie programu jest rejestracja do jego wersji opartej na chmurze, gdyż ta jest niemal identyczna pod kątem wyglądu i funkcjonalności. 30-dniowy okres próbny i darmowe 2GB danych pozwalają przetestować program z wykorzystaniem rzeczywistych danych.  

Dowiedz się więcej i przetestuj program PhotoCapture TUTAJ.